Informace pro zájemce / Applicant info

Vážení zájemci, máme velkou radost, že Vás zaujala naše chovatelská stanice a zvažujete pořízení miminka právě od nás. Naším mottem je 'Naše fretky nejsou zvířátka, jsou členové rodiny' proto pro miminka z naší chovatelské stanice budeme nové rodiny velmi pečlivě vybírat. Prioritou naší chovatelské stanice je poskytnout fretečkám potřebnou péči a lásku, naplněný a šťastný život, velice pečivě proto vybíráme granulované krmivo, které střídáme s čerstvou potravou co možná nejpřirozenějšího charakteru. Jedná se například i o myšky, nebo jednodenní kuřátka, pokud máte doma výhradního masožravce, je to věc, kterou musíte akceptovat, pokud chcete, aby zvířátko mělo potřebné živiny a vitamíny. S našimi fretečkami několikrát do roka absolvujeme různé akce, například každoroční fretčí kemp, různé procházky, setkání fretkařů, nebo dobrovolné akce (Indiánské léto v Motole) a v neposlední řadě fretčí výstavy. Naše fretky jsou nekousavé, nejsou agresivní vůči lidem (ani psovi), jsou zvyklé na každodenní kontakt.

Od zájemců o naše fretky požadujeme podobné smýšlení. Je NUTNÉ předem uvážit, čeho se budete muset vzdát, pokud si pořídíte to malé ochmýřené klubíčko. Fretečky každému nevoní, pokud jste dosud neměli tu čest, doporučuji navštívit nějakou akci, kde se fretky vyskytují, nebo chovatele a nechat všechny členy rodiny možný nový přírůstek 'očichat' a zároveň si ověřit, že nikdo z rodiny netrpí (velmi výjimečnou) alergií na tohle zvířátko. Malé miminko je dále nutné vychovat. Fretečky v prvních měsících života objevují svět obdobně jako koťátka nebo štěňata zoubky. Než zjistí co se okusuje a co se neokusuje nějakou chvíli to může trvat. Stejně tak, než získá důvěru ve všechny členy rodiny. V neposlední řadě je však nutné brát v potaz finanční stránku věci. Naše chovatelská stanice klade velký důraz na odchov na nepříbuzných fretkách a oživení krve, proto jsou naše chovné fretečky ze zahraničí, kde se však cena za takové freťátko pohybuje v úplně jiných číslech než u nás. (9.000Kč a více a to nepočítám nutnost pro mimčo se dopravit, přivést, případné letenky apod.) ani chov fretečky v našich končinách není levnou záležitostí. Pořízení zázemí a náklady na krmivo, podestýlku a veterinu se za první rok života může vyšplhat i na desítky tisíc korun a to nepočítám s nějakým zdravotním problémem- v takovém případě může na ty desítky tisíc korun vyjít i jedna návštěva kvalitního veterináře přes fretky, kteří by se u nás v zemi dali spočítat na prstech jedné ruky. 

Cena takového miminka v naší chovatelské stanici 'na mazlíčka' tedy NE PRO CHOV je minimálně 4.000,-. 

A to nás přivádí k další problematice. Proč nejsou všechna miminka s průkazem původu vhodná pro chov? Jak už je zmíněno výše, dbáme na nepříbuznost chovu, oživení krve a také na co největší transparentnost. Proto budou z každého vrhu připuštěna pro chov MAXIMÁLNĚ dvě freťátka, hlavní důvodem pro tohle rozhodnutí je to, že je nezbytně nutné pro zdravotní stav každého zvířete KONTROLA chovu. Z tohoto důvodu jsme se také rozhodli stanovit omezení i pro chovné samečky z našich odchovů a to maximálně na dvě úspěšná krytí ročně aby se případné problémy v linii podařilo úspěšně odhalit a eliminovat.


DRUHÁ SLUŽBA

TŘETÍ SLUŽBA