Výstavy 2018, uchovňování a plány :)

19.12.2018

Tolik se toho stalo a já se nepodělila :) Po všech předešlých ztroskotaných plánech a neplánech jsme nakonec v létě spojili příjemné s ještě příjemnějším a domluvili se s chovatelkou Stephanie Seeland z Německa na krásné siamské samičce z jejich vrhu 'O', kterou jsme naplánovali vyzvednout při návratu z naší dovči v Itálii, co čert nechtěl, naskytlo se nám ještě také převážení freťulích mláďátek k chovatelce v Itálii (Susi Cristiani),které se postupně rozšířilo o celkem 5 převážených kousků (2 freťulky z Čech, dvě ze Slovenska- už jste někdy jeli z Čech do Itálie přes Bratislavu? :D a jeden kousek z Finska) a jelikož se mi zdálo prapodivné brát si za převoz nějaké papírky, dohodly jsme se se Susi na sable samičce z jejich vrhu 'F' z dovolené jsme si tedy krom opálení a zažitků přivezli dvě sladké samičky 'O-Ren Ishii von den purpurnen Flüssen' z Německa a 'Ferrari Beli e Monelli' z Itálie. 

Přeskočíme nudné seznamování které dopadlo vcelku pokojně (chápej smečka se rve jako o život, až na psa, ten to má kdesi pod ocasem :) ) a dostáváme se přímo k listopadové výstavě v německém Bad Essenu, které jsme se s již zmínnou celou smečkou (kromě toho psa) zúčastnili a odvezli si následující ocenění:  

✳️Světluška bramborová medaile kat. Silverharlequin dospělých samic

✳️Montgomery 3.místo kat. Sable/Dark sable dospělých samců

✳️O-Ren Ishii 2.místo v ostatních barvách mladých samic

✳️Ferrari skvělé 1.místo mezi Sable/Dark sable mladými samicemi

✳️Morpheus 1. místo mezi albíny dospělých samců a Best in Show mezi všemi nádhernými samečky.

Po tomto mega úspěchu, který jsme absolutně nečekali jsme se 15. prosince zúčastnili také již předpokládaně pro nás méně úspěšné vánoční 'Furry Snakes' v Praze, odkud jsme si odnesli 'pouze' cenu za největšího freťáka, posouzení chovnosti pro holčičky a panička další zkušenosti od již třetího posuzovatele freteček při zapisování. 

Zároveň jsme se však s CHS ŽoFi Ferrets předběžně dohodli na krytí pro naší O-Ren a pokud vše dopadne jak má, mohl by nám letos na jaře poprvé 'zapískat pelíšek' :) více se jistě brzy dozvíte.... :) držte nám tlapky! ♡