Ferrari

narozena / born 15.5.2018

samice / female

chovná / breeding ferret

uchovněna 12/2018 (95/100)

FERITAGE 


Ferrari jsme si vyzvedli společně s O-Ren v průběhu naší dovči v Itálii v létě 2018. Měli jsme si vybrat 'dárečka' za dovoz několika freteček chovatelce Susi z Itálie, což vyhrál tenhle malý skřítek. Při zjištění, že jméno má být od písmenka 'F' byla u italské freťule volba prakticky jasná. :)

S Ferrari to byl po cestě z Itálie boj 'na život a na smrt' bylo pro ni tolik nového a musela tolik vydržet, že nová kámoška- ikdyž šprechtila Německy, se okamžitě stala tou nejlepší :) S Ferr to byl lítý boj ještě několik dní po příjezdu do nového domova, ale potom ve mně získala (ani nevím čím jsem si ji zasloužila) důvěru takovou, že se z ní stal mazlík č.2 (hned po Morphovi, to bych mu nemohla udělat) :) 

Ferr dělá čest svému jménu. Je to drobounký skřítek, který je na pěti místech naráz, je rychlá jako blesk, hravá, prostě mazlinka. Její váha se pohybuje okolo 700g a úplně nejradši má gumový míček, který když jednou najde je schopná nespustit ho z tlamky hodiny :) vyleze si s ním do postele a prostě si hraje na fretku na baterky :) 

V prosinci na pražské vánoční 'Furry Snakes' byla posouzena Henou Végešiovou s hodnocením 95/100b jako vhodná k chovu. Body dolů měla za drobný tělesný rámec věci s tím související a bílý bryndáček na papulce 😊


Posouzení vhodnosti k chovu (Ferrari Belli e Monelli)
Posouzení vhodnosti k chovu (Ferrari Belli e Monelli)

Ocenění / Awards 2018